Obsah: Téměř jasný případ

V atmosféře strachu před duševně nemocnými, kteří v poslední době zabíjeli, se v parku na okraji města najde mrtvola staršího muže. V jeho těle jsou zabodány závodní šipky. Podezření vede přímo ke schizofrenikovi, který bydlí ve stejném domě jako zavražděný, dlouhodobě obviňuje své sousedy ze zákeřných útoků těmi nejbizarnějšími způsoby a v domě se ho lidé bojí. Média se této verze okamžitě chopí a vzniká další hysterie kolem duševně nemocných. Mordparta vrchního rady Hladíka by podle všeho měla mít snadnou práci: vrah je od začátku jasný, ale postupně vznikají pochybnosti. Dokážou kriminalisté, a zejména jejich mladičká posila doktorka psychologie Sulková, odolat mediální masáži, nepodlehnout nejsnazšímu řešení a najít pravdu?
Příběh kromě rozplétání případu zároveň ukazuje i trápení, které prožívá v realitě duševně nemocný, pronásledovaný sluchovými halucinacemi.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024