Obsah: Vražda na ostrově Lefkada / Vražedná past

Z lékařské praxe Jana Cimického čerpají prozaické příběhy s detektivní zápletkou ( Případy doktora Dvořáka, Klíč k pachateli, Křižovatky, 2 x v Paříži, Anonym, Mladý Maigret, Smrt básníka či Vražda na ostrově). Za romány „Dívka z přehrady“, „Oddychový čas“ a „Vražedná past“ mu byly uděleny Ceny Jiřího Marka. Je předsedou České sekce Světové asociace autorů detektivní literatury. Příběh Klíč k pachateli vyšel ve francouzském překladu v nakladatelství Miroire v Lille, román Jeřabiny z Hangzhou v čínském překladu a tři z jeho novel se staly podkladem televizních inscenací. Velkou čtenářskou pozornost vzbudily mimo jiné romány Oběti života, Útěk do klece, Cizí světy, Mansarda v podkroví či Srdce a skalpel. Zájem čtenářů vzbudily cestopisy po Číně Nefritový drak či Tisíc jiskérek na noční obloze a biografické ságy o osudech jeho předků Nekonečná pouť a román Tzimiskis.
Úspěšně vydal i velkou knihu čínských pohádek Vrch čajové konvice s ilustracemi Jeňýka Pacáka.
Jeho verše vyšly v šesti původních sbírkách ( Psychoterapie slov, Stopami dláždění, Lásko šílená, Rákosová flétna a Pro tebe, má lásko… a Ty a já.

V nakladatelství Olympia nyní vychází soubor dvou jeho detektivních příběhů Vražda na ostrově Lefkada a Vražedná past.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)