Obsah: Věšet každý může

5. kniha v sérii Jakub Vandrovec.
Když se nepřátelské armády perou u tvého domu, když Zelení mstitelé vstupují do akce a silná egyptská kletba hrozí všem a všemu, objeví se On. Není superhrdina, nadčlověk, nezachraňuje lidstvo ve jménu vyšších cílů. Poznáte ho snadno. Holínky, vaťák, ušanka a ta specifická... vůně?
Nejtypičtější hrdina polské fantastiky. Opilec, exorcista... prostě Jakub Vandrovec. Vrací se ve velkém stylu! Věšet každý může je další kniha o této kultovní postavě. V typicky „vandrovcovských" povídkách poznáte jedno z jeho válečných dobrodružství, dozvíte se, kdo jsou „Zelení mstitelé" a vyslechnete odbornou přednášku. Autor konečně odhalí pravé jméno Baby Jaby a ukáže zhoubné následky kocoviny. Poprvé se také ukáže, že existoval někdo, kdo dokáže vypít víc než Jakub Vandrovec. Ale nebyl to člověk, takže se nepočítá. A nakonec... nakonec poznáte sílu opravdové egyptské kletby.

Povídky:
- Rekruti (Rekruci)
- Továrna (Fabryka)
- Kocovina (Kac)
- Přednáška (Wykład)
- Skanzen (Skansen)
- Tetička Anežka (Ciocia Agnieszka)
- Dodávka (Kontyngent)
- Rákosová pole (Pola Trzcin)
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024