Obsah: Večerní stíny

Podtitul: Duchařské povídky
Zámožný mladý muž se se svou inteligentní a hezkou sestrou přestěhuje do starého domu z doby krále Jiřího II.
Ale v domě prý straší. Žádný ze sloužících v domě společně s novým panstvem dlouho nevydrží, protože v něm kromě nich přebývají i duchové. Strach z nadpřirozených bytostí je žene ze služby. Nákaza různých domněnek a stálého strachu mezi nimi doslova řádí. A začínají se dít stále divnější věci. Pána domu navštěvuje duch a ráno se v posteli probudí s kostrou po boku. Nakonec se mu začne zdát, že je majitelem harému. „V nejvyšší radosti a v nejvyšším blahu byl jsem hluboce rozrušen. Počal jsem vzpomínat na svou matku, co by tomu řekla, kdybych jí přivedl s sebou domů v polovici léta osm nejhezčích dcer lidských, všechny neočekávaně…“ líčí pocity hlavního hrdiny své knihy klasik anglické literatury a jeden z největších romanopisců 19. století Charles Dickens.
Vytvořil: pan.Kchiu
Upravil: pan.Kchiu