Obsah: Jak se vraždí v Česku

Autor, známý především svou humoristickou tvorbou pro mládež, nezapře v této, detektivce své sociologické vzdělání. Zajímá ho především prostředí zločinu a proměny vztahů, k nimž dochází nejen ve vražedných kauzách, ale i v citovém životě ústřední dvojice kriminalistů, která tyto případy vyšetřuje. Rychlý dějový spád a cynický humor spojují jak vznešené lékařské prostředí, tak prostředí pražské galerky. Detektiv se jmenuje Arnošt Váně. Má svůj reálný předobraz a autor si s ním moc užil a zažil. Zpočátku mu věřil, když tvrdil, že jeho příjmení je nesklonné. Teprve časem pochopil, že Váně, kromě toho, že ho jeho profese obdařila značnou dávkou cynismu a smyslu pro černý humor, je také velký mystifikátor. Soudí, že i v Praze se zločinu daří stejně dobře jako třeba v Las Vegas. .
Zdroj: Anotace z knihy Jak se vraždí v Česku
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)