Obsah: Desátá panna

Odlehlá oblast Peak District je světem dávných povídaček a tajuplných názvů. Černou a Bílou horu tu doplňují Čarodějnice, Obři a řada dalších podivných přírodních útvarů. Stojí tu i Devět panen – řetězec skal obklopený temnou legendou. Blíží se zima a do kruhu přibývá panna desátá. Je totiž objeveno tělo neznámé ženy, jíž kdosi nastavil ruce a nohy tak, jako by tančila.Seržantka Diane Fryová a její zasmušilý partner Ben Cooper, kterého místní lidé přímo zbožňují, dostávají za úkol vyřešit vraždu, k níž ovšem nemohou nalézt jediný motiv. Zdá se, že vodítko by mohla poskytnout jen jiná přepadená žena, která útok přežila. Ale ta si na nic nepamatuje. Poté je objevena další mrtvola.A pátrání po vrahovi dovede Coopera s Fryovou zase jednou ke zjištění, že místní bažiny ukrývají mnohem víc než jen legendy.Román Desátá panna, byl nominován na cenu Macallan Gold Dagger Award pro autory detektivních příběhů.
Zdroj: Anotace z knihy Desátá panna
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)