Obsah: Kočka v botách

Sedmá kniha série Matthew Hope.

Je 22:40. Prudence Markhamové zbývá pět minut života.
Snad to i tuší. Snad proto si bere film, na jehož střihu celý večer pracovala, s sebou. Pak pečlivě kontroluje zařízení studia, zapíná poplašné zařízení, zamyká a vydává se ztemnělou ulicí na nedaleké parkoviště ke svému autu.
Ve 22:45 Prudence Markhamovou kdosi zezadu probodl.
Policie nevěří dlouho na verzi o neznámém pachateli. Motiv, nedostatek alibi, všechno miří k jedinému podezřelému. A tak se Carlton Barnaby Markham ocitá za mřížemi pro podezření z vraždy své manželky. Když poukazuje na důkaz, který by mohl prokázat jeho nevinu a poskytnout vodítko ke skutečnému pachateli, policie bez zájmu krčí rameny. Film? Nic takového se u zavražděné nenašlo.
Právní zástupce Matthew Hope neprožívá právě šťastné období. Od chvíle, co se rozhodl věnovat se trestnímu právu, se zdá, že neúspěch v jeho kariéře střídá neúspěch. První případ prohrál, druhého se vzdal. Markham tvrdí, že je nevinen. A Hope se jeho případu ujímá s nejčernějšími myšlenkami, protože ví, že prosté prohlášení neviny jeho klienta zdaleka ještě neznamená vyhraný případ.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024