Obsah: Dusné počasí

Navštivte s námi idylické anglické venkovské sídlo s nepříliš důvtipným, ale dobráckým lordem Emsworthem, který se stará jen o své květiny a výstavní prasnici Císařovnu (jež má opravdu rušný život). Nedejte se odradit jeho pánovitou sestrou lady Constancí, vyznačující se sklonem k intrikám, ani jejím oblíbencem, tajemníkem Baxterem, protivným kariéristou. Oč zábavnější je lordův bratr Gallahad, bývalý bouřlivák a nyní postrach "slušné" společnosti. V plejádě postaviček samozřejmě nechybí ani komorník Beach a pár šťastně i nešťastně zamilovaných mladých mužů, většinou nesmělých nešiků se šlechtickým přídomkem.

I tento román vybavil autor skvělým anglickým humorem: jeho groteskní zápletky jsou pouhou kostrou, na kterou je zavěšena slovní komika vycházející z opisného vyjádření, typického pro angličtinu. U nás dosáhl Wodehouse velké obliby už ve dvacátých a třicátých letech, ale především v době okupace. V tomto duchu psala tehdy řada autorů, mezi ně patří Fan Vavřincová či Zdeněk Jirotka.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 25.04.2024