Obsah: Maigret a přítel z dětství, Maigret a zločin na vsi

Maigret a přítel z dětství (L'ami d'enfance de Maigret)
Za pětatřicet let potkal Maigret jediného spolužáka z lycea v Moulins, kam kdysi chodil. A musel padnout zrovna na Florentina - třídního šaška. Grimasy mu zůstaly, ale zdá se, že se bývalý kamarád právě ocitl v pěkné šlamastyce. Jeho přítelkyni někdo zastřelil a podezřelých je několik: všichni pravidelní návštěvníci této půvabné ženušky, kteří se nevědomky dělili o její přízeň. Vraždil některý z vážených pánů, nebo komisařův spolužák?

Maigret a zločin na vsi (Maigret à l'école)
Chuť na ústřice a bílé krajové vínko zlákala komisaře, aby se ujal případu mimo své kompetence - daleko od Paříže, v malé vesničce na západním pobřeží Francie. Z vraždy podivínské stařeny je viněn zdejší učitel a místní obyvatelé mu pobyt za mřížemi vesměs přejí. Ani Maigretovi nevycházejí při pátrání příliš vstříc. Komisař se snaží vcítit do jejich myšlení i do dětských duší, ale obklopuje ho podivné nepřátelství...
Zdroj: Anotace z knihy Maigret a přítel z dětství, Maigret a zločin na vsi
Dnes je 20.04.2024