Obsah: N...jako nástraha

Čtrnáctá kniha série Kinsey Millhoneová.

Kinsey Millhoneová se stává snadným cílem a zdá se, že by ji nejraději viděli mrtvou obyvatelé snad celého města. Opravdu se měla poohlédnout po nějaké jiné zakázce - při cestě na jih Kalifornie zastavit, na místě to obrátit a rozjet se zase zpátky domů. Ona se však střemhlav vrhla do toho největšího nebezpečí, jaké ji kdy potkalo.
Tom Newquist byl houževnatý, poctivý a všemi respektovaný policista. Když jednoho dne zemřel, lidi to sice zarmoutilo, ale nijak nepřekvapilo. Bylo mu sotva pětašedesát, ale vždy příliš mnoho pracoval a kouřil a cvičení znal leda z televize.
Ovdovělá paní Newquistová samozřejmě ani na chvilku nepochybovala o slovech koronera. Nedala jí spát jiná věc. Netušila totiž, proč se v noci jen převaloval z boku na bok? O čem celé dny tak usilovně přemýšlel? Na tyto otázky chtěla znát Selma Newquistová odpověď. A proto také potřebovala zjistit, co jejího muže trápilo, co mu nešlo z hlavy...

Sue Graftonová dokonale ovládá své řemeslo. Je vynalézavá, pokud jde o zápletky, svěží i vtipná v dialozích, brilantní v charakteristikách. Čtenářům sdělí právě jen tolik, aby s napětím dokázali s hlavní hrdinkou sledovat stopu, a nechá-li svou Kinsey, aby se občas po vzoru Phila Marlowa zamyslela nad stavem světa, utne ji dřív, než se tyto mírně depresivní úvahy, tak pěkně charakterizující stav její duše, promění v únavné mudrování.
Sue Graftonová dokáže vymyslet napínavý příběh a umí ho vyprávět. V čase, kdy na půdě detektivky i thrilleru přibývá autorů přesvědčených, že k úspěchu u čtenářů je třeba, aby krev stříkala z každé stránky a naturalisticky popisované sexuální vylomeniny kořenily málem každý odstavec, je něco takového hodno poklony. 


Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.09.2022
Před 71 lety se narodil(a) Dietrich William
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno