Obsah: Dívka s jizvou

Autor předkládá novou prózu, která vznikla přepracováním stejnojmenné povídky. Podle této knihy připravuje režisér Milan Cieslar (mj. Krev zmizelého, Duše jako kaviár apod. ) nový film.
V příběhu se setkáváme s Jitkou Thelénovou, vychovávanou v Pražském ústavu pro rasově čisté dívky. Tam se dostala po smrti svých rodičů, kteří se stali obětí teroru po atentátu na Heydricha. V hlavní hrdince se sváří právě probuzená ženskost s nenávistí vůči všem, kdo se podíleli na ztrátě jejích nejbližších.
Dospívající dívky se v ústavu musejí vypořádat s pevným řádem, který ve škole uplatňuje „Psí dáma", učitelka Elsie Mayerfeldová. Zároveň jí trochu závidějí samozřejmost, s níž navazuje styky s muži. Dívka s jizvou mistrovsky líčí, jak se člověk poznamenaný těžkým osudem dokáže postavit zlu.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024