Obsah: Boxduroy

Podtitul: Svět pod skálou
Vzpomínkový výlet do kraje dětství se nečekaně změní v drama, naštěstí se šťastným koncem. I když je otázka, jaké štěstí je uvíznout v úplně cizím světě, jehož obyvatelé, aspoň někteří, se nás sice upřímně snaží pochopit, ale nejde jim to. Už protože nás považují jen o málo víc než za zajímavá zvířata. Jsme pro ně zkrátka ubozí barbaři. A do jisté míry mají pravdu - oni sami se nezabíjejí, jako my.
Krajanů ze Země je ve světě Boxduroy málo. Ale sotva se aspoň někteří stačí poznat, nastane událost, která by je měla okamžitě všechny sjednotit. Najdou ale společnou řeč? Starý penzista ze současného světa, mladá i když vlastně už stoletá Ruska, dcera kulaka, a nepřátelsky vrčící Francouz, který kdysi za Francouzské revoluce na poslední chvíli se štěstím unikl gilotině a od té doby nesnáší lidi a zejména slova »volnost, rovnost, bratrství«?
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.04.2024