Obsah: Zvláštní případ Dr. Jekylla a pana Hyda a jiné povídky

Podtitul: (Olalla, Franchardský poklad, Will ze mlýna)
Stěžejní povídka o Dr. Jekyllovi a p. Hydovi je klasický příběh o boji dobra a zla, které všichni v sobě máme.
Další povídka Olalla je o krásné dívce, která se rozhodne cestou dobra napravit temnou minulost své rodiny a zároveň zůstat sama, je si vědoma kletby, kterou nechce šířit dál.
Povídka Franchardský poklad je o sirotkovi, kterého se ujal bezdětný manželský pár. Když se podaří najít poklad a chlapec vidí, do jaké záhuby vede náhlé bohatství jeho pěstouny, poklad ukradne a schová. Teprve až rodina o vše přijde, poklad jim vrátí zpět a zachrání je z chudoby. Poslední povídka je o chlapci Willovi, který žije ve mlýně u svých pěstounů a touží poznat svět. Nakonec zůstává po jeich smrti celý život ve mlýně, smířen se svým životem a na cestu se vydá až ve stáří s panem Smrt.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024