Obsah: Realita není, čím se zdá

Podtitul: Cesta ke kvantové gravitaci
Kvantování gravitace patří k největším problémům dnešní teoretické fyziky. Nejde o nic menšího než o správné propojení tří pilířů moderní fyziky, jimiž jsou obecná relativita, kvantová teorie a statistická fyzika. A protože Einsteinova obecná relativita vysvětluje gravitaci deformací prostoročasu, klíčové je pochopit, co znamená kvantum prostoru a času. Rovelliho teorie má dalekosáhlé důsledky: „realita není, čím se zdá“, vzdálenost nelze dělit donekonečna, čas na fundamentální úrovni neexistuje, v centrech černých děr ani v počátečním velkém třesku našeho vesmíru nejsou ukryty ošklivé singularity. Zní to fantasticky a nepochopitelně? Skvěle napsaná kniha (vůbec první na toto téma) z pera jednoho z hlavních tvůrců smyčkové kvantové gravitace vám vysvětlí podrobnosti. A porozumíte jim. Protože Rovelli má vzácný talent s nadhledem vysvětlovat vrcholné vědecké teorie jasně a podmanivě, aniž by podlehl svodům komplikovaného matematického aparátu. Ne nadarmo se jeho popularizační knihy staly světovými bestsellery.

„Globální superstar... Profesor Rovelli zpřístupňuje gramatiku vesmíru nové generaci. “
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024