Obsah: Parker Pyne zasahuje

Trápí vás nějaký problém?
Nemusíte se bát, Parker Pyne je s vámi.
Z galerie postav anglické královny zločinu tentokrát k českým čtenářům přichází státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Něčím ale vyniká - celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Nesmysl? Kdepak! Práce s čísly přivedla Parkera Pynea k názoru, že - podobně jako s nemocí - jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat. A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu; muzi, kterého manželka přehlíží; vystaví dva samotáře dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou; napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta pro synáčka dost dobrá... Ale nebyla by to Agatha Christie, kdyby také neodhalila zloděje, podvodníka či dokonce vraha!
Zdroj: Anotace z knihy Parker Pyne zasahuje
Dnes je 18.04.2024