Obsah: Past na vraha

Čtvrtá kniha série John Keller.

Lawrence Block opět uvádí na scénu charismatického nájemného vraha Kellera. Už v předchozích příbězích Keller toužil po penzi, ovšem nedostávalo se mu na ni dost peněz, a proto se musel dál držet svého řemesla. Tentokrát ho práce zavedla do města Des Moines, kam si ho vyžádal starý známý Al. Ten se pravidelně ozýval Kellerově kamarádce a dohazovačce zakázek Dot a předplácel si Kellerovy služby. Jenže teď se všechno hatí - v Des Moines dojde k vraždě guvernéra státu Ohio, jinak horkého kandidáta na post amerického prezidenta. Ještě horší je ale to, že se ve zprávách objeví fotka podezřelého z vraždy, a ta tvář patří Kellerovi. Keller se dává na útěk, míří domů, protože v New Yorku se cítí bezpečný. Jenže ani to už neplatí - televizní zprávy přece sledují lidé od Aljašky až po Washington -, a všichni tedy vědí, že je vrah. A když si koupí noviny, dozví se, že ve White Plains shořel stoletý dům a s ním i jeho zavražděná majitelka, Dot. Keller se musí rozhodnout, jak a kam rychle zmizet, aby si zachránil holý život.
Zdroj: Anotace z knihy Past na vraha
Dnes je 29.03.2024