Obsah: 120 let české atletiky

Emil Zátopek, Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Jan Železný… Česká atletika se pyšní legendami, které jí závidí celý svět. Ale 120 let, jež si v roce 2017 připomene od vzniku své zastřešující organizace, je protkáno také stovkami poutavých příběhů o odhodlání, píli a obětavosti a tisíci lidských osudů pevně spojených s odvětvím, které si právem vydobylo označení královna sportu.

Publikace podrobně mapuje historii domácí atletiky od úplných počátků přes průkopnické počiny z přelomu 19. a 20. století a první medaile na vrcholných soutěžích až po úspěchy současné generace atletů. Těžiště knihy tvoří fotografie, od historických a dosud nepublikovaných po nejaktuálnější z olympijských her v Rio de Janeiru od renomovaného fotografa Herberta Slavíka.

Obrazová část je doplněna průřezy jednotlivými obdobími, medailony nejúspěšnějších atletů české historie a statistikami.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024