Obsah: Logopedická pohádka

Logopedická pohádka aneb Jak zvířátka naučila Matýska hezky mluvit - audiokniha obsahuje neotřelé logopedické říkanky a písničky, zakomponované do pohádkového příběhu, které zpříjemní dětem výuku správné výslovnosti zábavnou formou. Rozhlasová nahrávka z roku 2015 v režii Yvony Žertové. Autorka Šárka Kavanová. Čte Tomáš Kobr. Zpívají Tomáš Kobr a Anna Suchánková.

Autorka Šárka Kavanová přišla s nápadem propojit přirozenou lásku dětí k přírodě a ke zvířátkům s nenásilnou výukou správné výslovnosti. Vypráví příběh malého
Matýska, kterého zvířátka naučila hezky mluvit. Logopedická pohádka je plná říkanek a písniček, při nichž se děti přirozeně naučí správně vyslovovat všechny hlásky.

Obsah:
1. Mýtina pod kaštanem
2. Proč Matýsek nemluví
3. Zlaté kapradí
4. A – E – I – O – U
5. První souhlásky
6. Rozzlobené vosy
7. Nejtěžší písmenka
8. Jitřenka
9. Ráno
10. Návrat domů

„Je to výborný motivační materiál k rozvoji řeči. Pohádkové prostředí, hezká čeština, zjevná jazyková hravost autorky a jednoduché návody, jak je možné se k jednotlivým hláskám dostat přes přirozené zvuky, je přesně to, co děti předškolního i mladšího věku potřebují. “