Obsah: Předčasný pohřeb

V centru New Yorku dochází k demolici domu, kde kdysi bydlel velký básník a prozaik Edgar Allan Poe; při práci ve sklepě dělníci objeví zazděnou kostru – kdosi zde zaživa pohřbil ženu. Zástupkyni okresního návladního Alex Cooperové tento případ připomíná klasickou scénu z Poeových povídek… až na to, že podle lékaře tato žena zemřela zhruba před pětadvaceti lety. Mezitím Alex pronásleduje zločince, kterého se již před čtyřmi roky marně snažila vypátrat – po luxusní čtvrti Upper East Side se opět prochází pachatel, ohrožuje osamělé ženy a díky stylu napadení si vysloužil přezdívku Punčochový násilník. Díky zdokonalené technice vyšetřování DNA lze po nejnovějším útoku spojit nynější případ s dávnými přepadeními. Snad se tedy Alex a jejím detektivům podaří onoho tajemného muže identifikovat a hlavně postavit před soud, ještě než dojde k promlčení jeho dřívějších brutálních činů. Pak dojde k dalšímu napadení, jehož oběť umírá. Alex pátrá po tom, proč se z násilníka stal vrah, a vyšetřování vede i do minulosti zavražděné ženy, přičemž vyplouvají na povrch dávné poklesky i mnozí nepřátelé – ovšem nad to všechno motiv msty, který se stal úhelným kamenem mnoha povídek E. A. Poea. Pátrání totiž Alex s detektivy Mercerem Wallacem a Mikem Chapmanem vede do newyorské botanické zahrady, kde se setkávají s tajemným knihovníkem, jinak také prezidentem Společnosti Havrana, výběrového spolku lidí, kteří se věnují Poeovu životu a dílu. Je možné, že jejich vášeň pro Poeovy bizarní a výjimečně naplánované literární vraždy přesahuje rámec vědeckého zájmu? Alex musí vzít v úvahu i spisovatelův vlastní pohnutý život, v němž pátrá po stopách, které by ji vedly k šílenému vrahovi, s nímž sama podstoupí souboj na život a na smrt.
Zdroj: Anotace z knihy Předčasný pohřeb
Dnes je 29.03.2024