Obsah: Zpívající meč

Je všeobecně známo, co praví legenda: Artuš vnese spravedlnost do země, jíž dříve vládla krutost a hrubá síla, jeho otec Uther povznese království z ubohých trosek padlého římského impéria a meč Excalibur je vytažen z kamene nejslavnějším králem Anglie.
Ovšem legenda nechává kus pravdy v opomnění. Nehovoří o zoufalých římských vojácích, kteří mohou buď prchnout zpět do Říma, nebo se pokusit vybudovat pevnost, jež by odolala nájezdům barbarů.
Nedoslechneme se nic o Artušovu pradědovi Publiu Varrovi, v jehož kovárně byl ukut proslulý Excalibur, ani o jeho ženě Luceie, jejíž kráse se mohla rovnat jen její vášnivá touha po cti a spravedlnosti.
Jack Whyte vypráví to, nač legenda zapomněla: o letech plných násilí a vášně, z nichž se zrodil velkolepý národ. Zatímco se nad Británií pozvolna snáší středověk, v nově zbudované Kolonii vzniká ze směsice římské důstojnosti a keltské velikosti město, jež se má v daleké budoucnosti proslavit pod jménem Kamelot…
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024