Obsah: Rudá chryzantéma

Jedenáctá kniha série Sano Ičiró.

Jsme v Japonsku a píše se rok 1698. Samuraj Sano Ičiró býval vyšetřovatelem zločinů, ale nyní postoupil do úřadu šógunova nejvyššího komořího. Jeho vzrůstající moc ale budí odpovídající závist a nepřátelství, a tak se stane, co jednou přijít muselo: je falešně obviněn z velezrady.
A aby toho nebylo málo, dopadne další drtivá rána. Vedle obnažené, zohavené, vykastrované mrtvoly mocného muže je nalezena Sanova těhotná manželka Reiko, rovněž nahá a zalitá krví oběti. Zdá se však, že ztratila paměť, a její výpovědi jsou tak zmatené, že v její nevinu přestává věřit i vlastní manžel.
Reiko tvrdí, že pan Mori, z jehož vraždy je samozřejmě vzápětí obviněna, zneužíval a zabíjel malé chlapce a že se do jeho domu vloudila právě proto, aby mu v hrůzném počínání zabránila. Jedné zoufalé matce, která se na ni obrátila, prý chtěla zachránit synka. Dál už ji ale mysl zrazuje a kreslí jí přízračné obrazy její vlastní nevěry a odporných detailů vraždy.
Sanovi nepřátelé nyní útočí na oba současně, takže se zdá, že před popravištěm už je nikdo a nic nezachrání. Sano na něm má zemřít jako usvědčený zrádce a Reiko jako nelítostná vražedkyně. Nebyl by to ale Sano Ičiró, aby se přes všechny pochybnosti nevrhl do boje a nepokusil se zachránit sebe, svou ženu i jejich nenarozené dítě.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: chanahd, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Rudá chryzantéma
Dnes je 15.08.2022
Před 137 lety se narodil(a) Ferber Edna
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno