Obsah: Svědectví jednoho života

Podtitul: Vzpomínky z dětství, prezidentské kanceláře a komunistických kriminálů...
Svědectví jednoho života, jehož nositel měl to pochybné štěstí prožít svůj aktivní - a v tomto případě velmi aktivní - věk v době, kdy České země zažívaly jeden otřes za druhým, v časech rychlých politických změn, nelítostně dopadajících na lidské osudy. Autor - původní profesí právník - vydal už několik knih, v nichž vzpomíná zejména na komunistické žaláře. Tentokrát vypráví celý svůj životní příběh. Už za války působil v odboji, v letech 1946-50 pracoval v kanceláři prezidenta republiky, zde byl svědkem převratu, byl členem protikomunistické skupiny, načež následovalo devět let ve věznicích a uranových dolech. Brzy po propuštění přišla šedesátá léta, rehabilitace a s osmašedesátým rokem nové politické aktivity, přerušené normalizací a obnovené díky listopadovému zvratu 1989. Pestrý příběh člověka, který by v "normálně" fungující společnosti zřejmě "odžil" běžnou kariéru státního úředníka, který se však takto stal jako jeden z mnoha zosobněním vyšinutosti své doby. Zajímavé počtení, jehož vadou na kráse je právě ono "jeden z mnoha".
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.04.2024