Obsah: Kruté vášně římských císařů

V centru autorovi pozornosti jsou panovníci římské říše, jejichž činy dodnes považujeme za tyranské. Jsou tyto informace objektivní? Dá se jim opravdu věřit? Byli Tiberius, Caligula, Nero, Domitius, Commodus, Caracalla nebo Diocletian skutečnými tyrany? Nejde jen o pouhý výplod spekulací dávných historiků?
Na tyto a mnohé další otázky se snaží Vladimír Liška odpovědět. Mnohdy jsou jeho vývody překvapivé, ne vždy je jím vytvořený portrét panovníka shodný s často publikovanými informacemi. V každém případě nás čtivé vyprávění o moci a touze si ji za každou cenu udržet zaujme a poučí zároveň.
Vždyť mocní byli, jsou a budou ochotni bojovat o své výhody všemožnými prostředky a zaplatit za ně i cenu nejvyšší…

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace