Obsah: Milenci a dámy

Tato kniha obsahuje dvě novely, kterými Jo Beverley vzdává hold své milované autorce Jane Austenové. V první části nazvané Hon za bohatstvím se setkáváme s Amy de Lacy a jejím bratrem, kteří čelí chudobě. Z neutěšené situace vidí jediné východisko: výhodný sňatek. Nikdo není na pochybách, kdo se tohoto úkolu ujme: Amy je vyhlášená rodinná kráska, a na svém odhodlání nic nezmění ani ve chvíli, kdy se setká s neznámým šarmantním mužem. Ano, Harry Crisp je zosobněním jejích tajných snů, ale bohužel není bohatý. Amy se tudíž vydává do Londýna, kde právě začíná společenská sezóna. Jaké je její překvapení, když se tam znovu střetne s Harrym! Vskutku nesnadná situace, protože nutí Amy k nesnadné volbě mezi povinností a srdcem. Druhou novelu autorka nazvala Deirdra a don Juan a poznáváme v ní hraběte z Everdonu, který se před lety oženil z čisté lásky, ale jeho krásná žena mu utekla s jiným. Coby šlechtic pochopitelně musí zplodit dědice, a tak se porozhlíží po nové manželce. Tentokrát už je však odhodlán oslovit ženu, kterou nikdo nechce. Očekává, že lady Deirdra Stoweová bude jeho nabídkou k sňatku poctěna. Brzy se ale ukáže, že ta šedivá myška má v sobě oheň. Jak by se také nehněvala, když jí Everdon překazil plán na svatbu s jiným! Slib jí brání vyjevit pravdu okamžitě, a to dává hraběti dostatek času, aby dobyl srdce ženy, do níž se navzdory vlastním očekáváním zamiloval.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024