Obsah: Sklizeň smrti - Příběhy Sherlocka Holmese, které ještě neznáte 22

Příběhy Sherlocka Holmese, které ještě neznáte. Watson se dozajista právem obává o zdraví svého přítele. Londýn umdlévá letním horkem a SherlocK Holmes se jako vždy jen těžce smiřuje s nucenou nečinností - a droga bývá nablízku. Tu přijíždí mladý konstábl odkudsi ze západní Anglie s prosbou o pomoc. Přistihl svého nadřízeného, muže vždy poctivého a čestného, kterak se snaží utajit přiznání jakéhosi tuláka k vraždě mladé dívky, jejíž pachatel předtím nebyl odhalen. Holme a Watson se jako amatérští zájemci o místní Folklór vydávají do vesničky Weston Stachy a začínají své pátrání. Žňové práce vrcholí a před Holmesem se jako snopy obilí hromadí nezodpovězené otázky: Jak vrah věděl, že oběť (a jak se později ukáže, ne první) místo své obvyklé cesty domů půjde zkratkou? Jaký podivný nástroj použil? Co znamená cukr na místě činu? A co tvrzení jednoho chlapce, že viděl v polích příšeru ověšenou lidskými lebkami? K Watsonovu nemalému úžasu je i - vždy přece tak racionální - Holmes přesvědčen, že tentokrát narazil na děsivou sílu samotného Zla. .
Zdroj: Anotace z knihy Sklizeň smrti - Příběhy Sherlocka Holmese, které ještě neznáte 22
Dnes je 29.03.2024
Před 78 lety se narodil(a) Holmes Richard