Obsah: Rytíř stínů

9. kniha v sérii Kroniky Amberu.
Merlin je velmi sebejistý a velmi si váží své schopnosti postarat se o sebe sama. Nerozumí příliš tomu, co se okolo něj děje a proč se to děje. Věří však svým nápadům, své síle a kouzlům, které ovládá. Bojuje na vlastní pěst, nehledá spojence, řídí se svým citem pro situaci a fair zápas. Nemůže však věřit ani těm, kteří se chovají přátelsky. Legendární tvůrce Amberu, král Oberon, měl ve svém životě mnoho žen. Jeho dětí, které dokážou projít Vzorem a získat tak Moc, je mnohem víc, než si sebejistí vládci Amberu, legitimní Oberonovyv děti, mysleli. Mnoho je bytostí nadaných Silou. Jediný Merlin však ovládá umění Amberu i Chaosu. A neváhá je použít. Spolu s nevyzpytatelnou Jarsou, milenkou zrádce Amberu Branda, se vydává k rozhodujícímu boji do pevnosti Čtyř Světů, kde tuší rozluštění svých existenčních problémů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024