Obsah: Dvě noci s dívkou

Podivínská rodina kapelníka Rudolfa (hra začíná v den jeho pohřbu) upírá zřejmě veškeré své naděje na pokračování rodu ke svému benjamínkovi. Rudolf nejmladší je však záhadně přitahován k neživé krejčovské panně. Uvědomil si, že ji nahradila živá dívka? Stalo se tak, když do domu smutku vstoupila trojice vedená údajným přítelem zemřelého kapelníka, Doktorem. Dívka přijímá a zdá se také opětuje Rudolfovu lásku: když jí však mladík obdaruje jedinou cenností z rodinného dědictví, šperky po matce, uteče nejen Rudolfovi, ale i svým kumpánům... Jemným topolovským předivem vztahů a symbolů však nakonec prostupuje otázka: Kdo vlastně koho okradl - a nejsme to vlastně my, kdo sami sebe nejvíc okrádáme?
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.04.2024