Obsah: Dávám ti své tělo

Podtitul: Jak píšu milostné scény
Většina lidí se mýlí v tom, že si pod pojmem sexuální scéna představuje čistý sex, tedy jen pouhou výměnu tělesných tekutin. Jenže dobrá sexuální scéna spočívá ve výměně emocí, ne tělesných tekutin. Znamená to tedy, že taková dobrá scéna může zahrnovat celou řadu emocí. Zuřivostí nebo smutkem a radostí počínaje, něhou či překvapením konče.

Samotná sexuální touha není emoce, ale pouhá jednorozměrná hormonální reakce. Tudíž pokud se v sexuální scéně zmiňujeme o sexuální touze, ať už ji popisujeme co nejobšírněji, je to pořád, jako kdybychom dokola popisovali vzor tapety v ložnici. Taková tapeta stojí za to, abychom jí věnovali letmý pohled, ale v podstatě je nudná.

Jak tedy vyjádřit výměnu emocí? Dialogem, popisem nebo akcí? Vše záleží na nás. Platí však, že nejpůsobivějším a nejsilnějším nástrojem při psaní, který autor vůbec má, je právě dialog. To, co lidé říkají, odhaluje podstatu jejich charakteru.

Diana Gabaldon v této knize srozumitelně a jednoduše ukazuje, jak má taková milostná scéna vypadat.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 25.04.2024