Obsah: Výbor z díla I.

Povídky výboru jsou uspořádány chronologicky. (V této knize z r. 1880-1896. ) Z první vývojové etapy jsou voleny ty, které se nechtějí jen smát, ale jsou psány na thema širšího společenského významu (Úředníkova smrt, Tlustý a hubený, Chameleon, Maska, Štába Prišibějev, Talent, Spát, spát ... a j. ). Z delších jsou tu lyrická pov. Step, Nudná historie, Pavilon č. 6, Profesor literatury, Dům s mezanninem. "Pokračuje v linii kritického realismu Gogolova a Saltykova-Ščedrina, vede Čechov nemilosrdný boj s hnijícím "bahnem úžasných mělčin", které otravují život. Ke konci osmdesátých let themata jeho novel se stávají hlubšími, charaktery jejich hrdinů jsou určitější a problematika ostřejší. Zdá se, že osobnost spisovatelova zpřísněla. "
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 25.04.2024