Obsah: Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen

V jednom úplně obyčejném pražském bytě se sejde devět postarších žen... Idylka... ? To ani náhodou... ! Je mezi nimi totiž i Jana Brodská, tchyně majitele soukromé detektivní kanceláře. A nepřišla sem proto, aby si poklábosila u kafíčka s kamarádkami, ale aby zjistila, která z přítomných dam má na svědomí vraždu Jakuba Kronera. Zkušená autorka detektivek, která ne náhodou bývá označována za českou Agathu Christie, rozehrála komorní drama bravurně: dcera oběti sezve k pietnímu setkání ženy, jež prošly životem jejího zemřelého otce, ať už jako jeho milenky, manželky či přítelkyně. Ovzduší naplňují vzájemné sympatie i nevraživost, a mezi nevinným dámským tlacháním vycházejí najevo dávno zapomenuté křivdy, morální poklesky i vzpomínky na milostná vzplanutí... Jana Brodská se ale nenechá ošálit proudem společenské konverzace; pozorně naslouchá, klade otázky... A životy devíti rozhněvaných žen se před námi pomalu, ale jistě odhalují. Která z nich je vrah... ?
Zdroj: Anotace z knihy Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen
Dnes je 28.03.2024