Obsah: Tajemství domu Bordenů

Kriminální román, kombinace fikce a skutečné události z roku 1892, připomíná kdysi v Americe velmi známý případ Lizzie Bordenové, souzené pro vraždu rodičů.

Autor vychází z dochovaných záznamů ze soudního přelíčení z roku 1893, kdy byla ze surové vraždy svých rodičů obviněna jejich třicetiletá dcera. Obžalovaná byla nakonec porotou osvobozena, přesto však její jméno znamenalo dlouho pro Američany symbol surové a chladnokrevné vraždy už i proto, že žádný jiný pachatel nebyl nikdy odhalen. Autentické záznamy, účelově zkrácené, jsou prostřídávány fiktivními epizodami z hrdinčina života, s jejichž pomocí se autor snaží vytvořit věrohodný psychologický portrét této ženy a po více než sto letech domyslet a logicky uzavřít tento známý případ. Kultivovaně napsanou a logicky gradující knihu musí český čtenář bez podrobnějšího povědomí o tomto případu brát jako běžný kriminální román s psychologickou zápletkou.

Upravil: Miru
Zdroj: www.mlp.cz