Obsah: Touha zemřít

Patnáctá kniha série Matthew Scudder.

V dalším příběhu newyorského soukromého očka Matthewa Scuddera se opět můžeme ponořit do spleti ulic tohoto velkoměsta a nechat se vést nejen Scudderovým pátráním po brutálním vrahovi, ale vychutnat si i atmosféru koncertních sálu, jazzových klubů a také samosebou sezení Anonymních alkoholiků. Román současně zaujme pečlivě propracovanými postavami a mistrnou gradací: téměř od samého začátku totiž můžeme proniknout i do nitra samotného vraha.
Scudder tentokrát řeší nadmíru obtížný případ, kterého se zpočátku ujal vlastně dobrovolně, aniž by měl klienta: s manželkou Elaine se zúčastnil slavnostního večera pro sponzory hudebního festivalu, mezi jehož hosty byly i jistí manželé, kteří po koncerte doma vyrušili lupiče, a ti je brutálně zavraždili. Přestože se s nimi Scudder osobně neznal, cítí se s nimi spřízněn díky tomu, že jim byl nablízku, když prožívali téměř poslední chvíle svého života. Jejich nepochopitelná a hrozná smrt mu nedává spát. Když se však po několika dnech objeví další mrtvoly, tentokrát oněch lupičů a vrahů, a neteř a posléze i dcera obětí mají podezření, že nešlo o obyčejnou loupež, jeho přesvědčení, že se za vraždami skrývá úplně jiný motiv, jen zesílí.
Sledujeme tedy pátrání po šíleném vrahovi, sledujeme, jak se cesty vraha a detektiva postupně sbližují...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 25.04.2024