Obsah: Z díla

Nejvýznamnější z těch, kteří kolem roku 1920 vstupovali do české literatury, byl Jiří Wolker, jeden z nejmilovanějších básníků našeho lidu, věrný bojovník za jeho práva, štěstí a lepší budoucnost. Z díla dnes už klasika Jiřího Wolkra vychází tento výbor, jenž se snaží zachytit nejcharakterističtější rysy jeho charakteru. Tak je v knize zastoupen především Wolker-básník - a to svými verši z jinošství, oběma sbírkami (Host do domu a Těžká hodina), básněmi, vzniklými v období těchto sbírek a posléze verši z pozůstalosti; z prosaických prací byly do knihy pojaty Dvě pohádky (O milionáři, který ukradl slunce a O kominíkovi) a potom výrazné Studie a stati (Umění všední či nedělní? , Proletářské umění, O literární příští, Manifesty). Knihu uzavírá pořadatelka více než dvacetistránkovým doslovem, zachycujícím umělce i člověka J. W. a vysvětlivkami k básním.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024