Obsah: Účinný lék

Svůj nejčtenější román Účinný lék napsal Hailey po těžkém onemocnění. Zaujalo ho zákonitě prostředí skrývající pod svým zdánlivě nudným povrchem dramata, která nepoučený laik nemá šanci objevit. Farmaceutickými firmami jako na běžícím páse produkované stále nové a nové léky totiž přinášejí pacientům nejen pomoc a mnohdy záchranu, ale také nebezpečí poškození i smrti. Kde je hranice mezi lékařskou a vědeckou etikou a přirozeným předpokladem obchodního zisku? Celie Jordanová se z postu řadové reprezentantky farmaceutické firmy vypracovala až na její prezidentku. Její manžel, internista Andrew Jordan, se jí snaží být jako lékař poradcem i korektorem pochybených rozhodnutí při zavádění nových léků do prodeje. Jejich vzájemně se prolínající profesní kariéry i společně prožitá léta šťastného manželství provázejí čtenáře dějem plným napínavých zápletek, ilustrujícím nesnadnou, odpovědnou a mnohdy i riskantními rozhodnutími naplněnou cestu účinného léku ke svým pacientům.
Zdroj: Anotace z knihy Účinný lék
Dnes je 24.04.2024