Obsah: Umírání na splátky

Kniha obsahuje tři uzavřené dramatické kriminální příběhy ze současnosti se společným hrdinou. Hlavním aktérem knihy je reportér Jakub Krčmář: pátrací, či řečeno modním slovem investigativní žurnalista, posedlý vším tajemným a záhadným. Zarputilý hledač pravdy ve stylu „padni komu padni“. Člověk, v jehož genech je zakódován smysl pro běžnou i jaksi nadčlověčí spravedlnost a zdravá míra sociálního a lidského cítění. Ani zdaleka se nepodobá upoceným sběratelům bulvárních klepů, spíš je to někdo, koho lidé touží mít vedle sebe v okamžicích, kdy jim jde o hodně, někdy i o vše. Prožil vzestupy i pády, a z obojího si uměl vzít poučení.
První příběh vypráví o bývalé kolegyni Jakuba Krčmáře, Janě Paulusové, která má podezření, že žije s mužem, živícím se najímáním vrahů pro různé účely. Hlavní hrdina má vypátrat domnělé podnikatelské aktivity pana Pauluse a ochránit tak svou bývalou kolegyni. V dalším vyprávění se Jakub odhodlá na naléhání přítelkyně pomoci jejímu lehce zmatenému a nepraktickému strýci, jemuž se v restituci podařilo získat poměrně značný majetek a teď se díky nové situaci dostává do potíží nejen s lidskou závistí, ale i s vydíráním a podivnou sérií sebevražd. V posledním příběhu pak potkáváme oblíbeného hrdinu nad několika vraždami, které jsou zvláštní především díky použité vražedné zbrani, všechny oběti zemřely díky šípu vystřelenému z kuše.
Zdroj: Anotace z knihy Umírání na splátky
Dnes je 24.04.2024