Obsah: Akademická encyklopedie českých dějin III - Č/2

3. kniha v sérii Akademická encyklopedie českých dějin.
Těžiště druhého a tohoto třetího svazku Akademické encyklopedie českých dějin leží ve zpracování vývoje Českých zemí (českého státu) a jejich obyvatelstva od raného středověku do konce druhé světové války, čtenář zde ale najde též množství nových poznatků i o soudobých dějinách. Vzhledem k tomu, že tyto dva svazky zahrnují mimořádně vydatné písmeno Č, je do nich pojat početný soubor hesel o bilaterálních vztazích Čechů k jiným národům a státům, o Češích žijících v zahraničí a o mnoha institucích, jež nesou adjektivum český nebo československý ve svém názvu. V těchto i v některých dalších případech sahá historický výklad až k přelomu tisíciletí. Bibliografická dokumentace je ovšem dovedena až do současnosti, do přelomu let 2010 a 2011. Druhý a tento třetí svazek Akademické encyklopedie českých dějin lze s mírnou nadsázkou označit za jádro celého díla. I když je dnes již zřejmé, že dokončení mnohosvazkové encyklopedie nelze očekávat v krátké době, i samotné zpracování prvních čtyř písmen abecedy může posloužit české historické vědě a také širší kulturní veřejnosti.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024