Obsah: V dvojím ohni

Třináctá kniha série Inspektor Rebus.
Detektiv inspektor John Rebus zase jednou zašel příliš daleko – nějakou tu nemístnou poznámku občas přeslechnout lze, ale hodit při poradě po vrchním superintendentovi plný hrnek čaje, to se mávnutím ruky přejít nedá. Rebuse pošlou na Policejní akademii, kde mu – stejně jako dalším pěti svérázným skotským detektivům – mají napravit hlavu. Ale nečekají ho jen přednášky, semináře či popovídání si s psychologem. Starý případ, který šestice dostává za úkol vzorně vyřešit, zřejmě z archivu někdo nevytáhl náhodou. Nečeká je po skončení kurzu místo návratu do služby definitivní odchod od policie? V případu, od něhož byl Rebus odvolán, se objeví překvapivý podezřelý. Na seznamu hostů zavražděného obchodníka s obrazy najde čerstvě povýšená Siobhan Clarkeová jméno nejmocnějšího edinburského gangstera Caffertyho. Dokáže si s tímto dlouholetým Rebusovým protivníkem poradit sama?
Zdroj: Anotace z knihy V dvojím ohni
Dnes je 20.04.2024