Obsah: V nebezpečí

Za tvrdohlavost se platí. Za hrdost také. Platí za ně i Stephen Cline, který proti vůli otce opustí školu a začne pracovat jako správce na koňské farmě v Marylandu. Je mu teprve jedenadvacet, ale roky samoty a letní brigády na turistickém ranči mu daly vše, co potřebuje. K jeho práci bohužel patří i nesnesitelný trenér a nepříjemní žáci v jezdecké škole. Jednoho rána ale Steve vyruší partu zlodějů a zjistí, jak vypadají skutečné problémy. Je unesen spolu s koňmi, při útěku se však postaví sadistickým zabijákům a překazí jim zločinecké plány. Když se policejní vyšetřování zastaví na mrtvém bodě, využije Steve kontaktů v branži a zahraje si na soukromého detektiva. Během pátrání po zlodějích koní vyjde najevo, že řada lidí v Stevově okolí je zapletena do pochybných podniků - ať už jde o majitele farmy, veterináře, podkoní nebo klienty. O to těžší bude zjistit, kdo stojí v pozadí únosů. Idylické prostředí, pod jehož povrchem se skrývá chamtivost, chtíč a závist, a v něm odvážný hrdina, který obstojí v těžké zkoušce, to vše připomíná výrazná díla Dicka Francise. První román Kit Ehrmanové je velice slibným začátkem spisovatelské dráhy.
Zdroj: Anotace z knihy V nebezpečí
Dnes je 20.04.2024