Obsah: Buď práci mír

V úvodu knihy zachycuje Jiří Hájek lidský i literární profil Marie Majerové a umělkyně sama vzpomíná na svůj život v črtě Marie Majerová o sobě. Dalším obsahem jsou vybrané povídky (z knihy Zázračná hodinka, Královna krásy, Havířská balada), kapitoly z románů (Siréna, Přehrada, Náměstí republiky, Nejkrásnější svět), knih pro mládež (Hledání domova, Robinsonka, Bruno... , Veselé pohádky z celého světa), články i reportáže (Deset tisíc kilometrů nad Sovětským svazem, Africké vteřiny, Dojmy z Ameriky, Z luhů a hor, Město ve znamení ohně), do nichž umělkyně "uložila nepřeberné bohatství myšlenek i krásu rodné řeči, aby jimi oslavila člověka a jeho tvořivou práci v denním zápase o chléb a důstojný život. " Kniha má být jakýmsi prvním průvodcem literární tvorbou spisovatelky, která dosud napsala a vydala na padesát knih.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 23.04.2024