Obsah: Pomsta

Nenávist, pomstychtivost, zvrácené uspokojení z trýzně a muk, z krajního lidského zoufalství. S téměř geniální vynalézavostí a rafinovaností se Thomas Lamark, jediný syn nečekaně zesnulé, kdysi slavné herečky Glorie, mstí světu a všem, kdo ať domněle, či fakticky nesou svůj podíl viny na uměleckém i lidském ztroskotání jeho matky. Není snadné pochopit, natož ospravedlnit krutost Thomase Lamarka, muže dvou tváří. Tou první je inteligentní, seriózně vyhlížející a vždy až úzkostlivě elegantní muž v nejlepších letech, nekriticky a beze zbytku milující syn dominantní a do sebe zahleděné matky. Na druhé straně však bytostnou zlobou zaslepený režisér ďábelské hry s nepříznivým osudem matčiným i svým. Zdánlivě nezpochybnitelnou smrtí stárnoucí herečky se rozehrává šachová partie, v níž jsou v sázce životy nevinných lidí, kde nerovný boj s chorobnou nenávistí musí vybojovat až prazákladní lidský cit - láska. Ta spolu s vůlí člověka nevzdat se a bojovat, byť z posledních sil, je vítězným tahem v thrilleru, kde lidské osudy určuje hozená mince - panna, nebo orel?
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024