Obsah: Vraždy pod stromeček

Chladnokrevná vražda italského restauratéra v kterési méně frekventované newyorské ulici působí tím nelítostněji a brutálněji, že se odehraje v předvánočním čase, kdy lidé bývají pokornější, navzájem si bližší a ohleduplní. Ne ale všichni. Krok za krokem sleduje detektiv Reardon spletitou síť zdánlivě nesouvisejících vláken pravdy a lži, aby nakonec odhalil - po dalších vraždách jiných nevinných obětí - monstrózní burzovní spekulaci, jejíž aktéři se ovšem pohybují v nejvyšší a tedy zákonem téměř nepostižitelné vrstvě společnosti.
McBainův kriminální román představuje kromě napínavého detektivního čtení také pozoruhodný pohled na sociální a národní konflikty současného amerického velkoměsta a v neposlední řadě podá návod, kterak se domoci neslýchaného jmění. Což bude čtenáře této knížky dozajista zajímat.
Zdroj: Anotace z knihy Vraždy pod stromeček
Dnes je 29.03.2024