Obsah: Zápisky Paula Bruntona - sv.5 - Emoce a etika, Intelekt

Do hloubky rozpracovaná šestá a sedmá kategorie ze zápisků. Část 1, Emoce a etika, pojednává o dvou přímých vztazích, které nejsou často dostatečně rozpoznané. První je vztah mezi vývojem charakteru a duchovním probuzením. Druhý je vztah mezi zušlechťováním osobnosti a duchovním sebevyjadřováním. Část 2, Intelekt, přesně stanoví tři hlavní body. Předně, inteligence má být uznávána a rozvíjena jako jedna z možných božských kvalit v lidském charakteru. Za druhé, spekulativní užívání rozumu, neřízeného moudrostí, má pro duchovní záležitosti malý nebo žádný význam, to je stejně tak pravdivé o tom, co tento druh slepého rozumování tvrdí o Božství, jako o tom co kriticky popírá. Za třetí vyzrálá a správně cvičená inteligence nám nejen usnadňuje rozpoznat, kdy myslit a kdy myšlení zastavit, , ale stává se rovněž mocným nástrojem pro přesné přenášení vyšších intuicí a mystických postřehů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 18.04.2024