Obsah: Zápisky Paula Bruntona - sv. 13 - Relativita, Filozofie, Mysl

Do hloubky rozpracovaná devatenáctá, dvacátá a dvacátá první kategorie ze Zápisků. Relativita, Filozofie, Mysl - Tři náměty tohoto svazku jsou společně kritickým bodem obratu, stupněm nesmírného prohloubení v našem chápání sebe a světa. Správně pochopeny , poskytují nový základ pro chování, otevírají přístup hlubší inspiraci pro život, příznivě ovlivňují každodenní duchovní cvičení. Poukazuje na vědecký vývoj teorie Relativity aby ukázal rozsah její oblasti a prozkoumal dosah jejich principů pro duchovní vývoj. Zdůrazňuje nutnost mít spolehlivou schopnost pro získání vědění prostřednictvím Filozofie. Filozofický výcvik zdůrazňuje nutnost individuální celistvosti a potřebu schopnosti rozlišovat mezi tím, co je spolehlivě skutečné a tím, co je zdánlivé. Mentalismus, se zabývá faktem, že většina z nás bez opravdového zkoumání stavu vědění se domnívá, že ví, co míníme, když řekneme "moje mysl". Shledáme, že to nevíme.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024