Obsah: Zápisky Paula Bruntona - sv. 14 - Inspirace a Nadjá

Do hloubky rozpracovaná dvacátá druhá kategorie ze zápisků. Svazek Inspirace a Nadjá se zaměřuje na to, aby dramaticky vyzdvihl vědomý vztah mezi naším obyčejným jástvím a onou hlubokou úrovní naší vlastní mysli. Vysvětluje paradoxní povahu Nadjá, radí, jak nalézt zdroj inspirace a učinit z něj trvalou přítomnost, popisuje místa, kde se setkává lidské a božské. Objasňuje, že zdroj intuicí a inspirací je vlastně nejlepší částí člověka, je pravou individualitou, kterou P. B. nejčastěji nazývá Nadjá. Pozoruhodná krása těchto zápisků, jejich vzácná atmosféra důvěrnosti s boží přítomností oživují náš duchovní růst a jas; jejich praktické, prosté a působivé vedení jak rozpoznat, pěstovat a vytěžit co nejvíce ze všech krátkých okamžiků, kdy nové probuzení k naší duchovní skutečnosti inspiruje hlubokou důvěru a optimismus.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024