Obsah: Zápisky Paula Bruntona - sv. 16 - Osvícená mysl, Božská mysl

Do hloubky rozpracované poslední čtyři kategorie ze Zápisků. Tento svazek, kterým vrcholí Zápisky Paula Bruntona, předkládá definitivní popis "Osvícení" a zkoumá principy, které jsou jeho základem. Pojednává s bezpříkladnou jasností o rozdílnostech mezi inspirovanou lidskou a božskou identitou, dokonale osvětluje pevný cíl duchovního vývoje a poskytuje měřítko, kterým se má hodnotit tvrzení o "spojení s Bohem" . Dokonale rozebírá pojem Světová Mysl v Individuální Mysli a předkládá něco, col ze rozpoznat jako přímý popis "zasvěcence". Popis onoho cíle, který dává smysl duchovní touze a který den za dnem inspiruje nepřetržitou inteligentní snahu o získání trvalé a skutečné seberealizace. Zde vidíme moudrost, která je fakty spíše řízena než poněcována, klid který události spíše chápe, než by je přehlížel a duchovní zralost realizovanou v užitečné praktičnosti, spíše než aby s ní byla v rozporu.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024