Obsah: Kaligrafie: krása písma

Do tajů krásného písma vás zasvětí kniha zkušené lektorky kaligrafických kurzů. Provede vás jeho historií až do počátků moderní kaligrafie, pomůže vám vybrat správné pomůcky, zařídit pracovní místo a sestavit pero. Naučíte se základní názvosloví a poznáte hlavní atributy kaligrafického písma, zákonitosti jeho proporcí a mezer. Pak již můžete krok za krokem pomocí fotografických návodů a připravených šablon studovat jednotlivá písma: foundational, roman capitals, italic, gothicized italic, uncial a copperplate script. Na závěr se dozvíte o designu textu a rozboru neznámého písma. Naleznete zde také adresář míst, kde lze objednat kaligrafické potřeby a seznam doporučené literatury pro další studium.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024