Obsah: Z archivu Sherlocka Holmese - Příběhy Sherlocka Holmese po 24 a 72 letech (8.díl)

Poslední Doyleova kniha o slavném hrdinovi nepostrádá kvalitu a vyrovnanost celého cyklu, i když vznikla v době , kdy ACD bylo osmašesdesát let. K charakteristickým rysům svých postav již mnoho nového nepřidal. Pokračoval prostě v práci, kterou si jeho čtenáři oblíbili, na níž čekali a za kterou mu byli vděčni. Ale přece jenom v této poslední knize napsal autor o svém slavném hrdinovi stručnou a maličko tesknou předmluvu. Byl si totiž dobře vědom, že po všech nezdařilých pokusech o rozchod s jeho nejslavnějším hrdinou je toto rozloučení už opravdu definitivní.
Upravil: pan.Kchiu
Zdroj: Anotace z knihy Z archivu Sherlocka Holmese - Příběhy Sherlocka Holmese po 24 a 72 letech (8.díl)
Dnes je 20.04.2024
Den 46. výročí úmrtí Peroutka Ferdinand