Obsah: Záhada Modrého vlaku

Šestá kniha série Hercule Poirot.
„Každý může zažít svou vlastní detektivku", tvrdí Hercule Poirot své náhodné spolucestující Katherine. Ani velký detektiv netuší, jak blízko je pravdě.
V Modrém vlaku dojde k vraždě, jejímž motivem může být loupež, láska, nenávist... Zprvu široký okruh podezřelých se postupně zužuje, i když dlouho nemá jasno ani policie. Jen Hercule Poirot postupuje v případu a odhaluje falešné existence, falešné city i pokřivené vztahy. Ví, na koho se obrátit, kde získat důležité informace. Pomůže dopadnout vraha - i ochránit náhodnou spolucestující, sympatickou, chytrou a vnímavou Katherine. Nečekané zbohatnutí ji přivede do nejvyšší společnosti, v níž nejen zažije svou vlastní detektivku, ale také pozná lásku. A protože je to žena chytrá a vnímavá, zaujme samotného Poirota, jenž její lásku ochrání od všeho zlého, dokonce i od podezření z vraždy.
Zdroj: Anotace z knihy Záhada Modrého vlaku
Dnes je 23.04.2024