Obsah: Až se tě život zeptá

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde luxusní obálku s pozvánkou na schůzku se životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život – práce ji neuspokojuje, vyhýbá se rodině i přátelům a stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu s přítelem, kterého bezhlavě milovala a s nímž žila několik let. Odmítá si však všechny své problémy přiznat a ocitá se ve stále větší izolaci. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její život a začne ji doprovázet téměř na každém kroku, se její komplikovaný vztah k okolí začíná měnit.
Lucy, která dlouho obelhávala své okolí, ale především sama sebe, si postupně uvědomuje, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat mnohem větší pozornost.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024