Obsah: Cesty s Karlem Hynkem Máchou

Vydat se za Karlem Hynkem Máchou na strmou cestu k výšinám poezie bylo (a bude) dopřáno jen těm nejlepším z českých básníků. Mácha však vynikl také jako mimořádně zdatný chodec a neúnavný a vynalézavý poutník po českých hradech, zámcích, horách a dalších romantických a pamětihodných místech. Mnohé z těch míst nakreslil, využil jako dějiště svých příběhů či vylíčil v lyrických básních. Proto láká k následování už několik generací romantických poutníků, ale i „pouhých“ turistů a výletníků. A právě jim je určena tato kniha. Autor výběr lokalit rozšířil také o místa spjatá s Máchovým životem – jeho narozením, dětstvím, školní docházkou, zaměstnáním i předčasnou smrtí. Kniha je protkána nádhernými barevnými fotografiemi, které zvou k výletům a pátrání v dějinách.

Největší český básník svou pověstnou chodeckou zdatností a podnikavostí přímo vybízí k turistickému následování. Autor rozdělil Máchovy četné cesty do několika oblastí a v jednotlivých heslech postupně pojednává o lokalitách – hradech, zámcích, městech, domech – která básník navštívil, v nichž něco prožil, která si nakreslil. U každého hesla je uveden současný i historický název objektu či místa, následuje velmi stručná charakteristika, dále autor objasňuje, kdy a v jaké souvislosti Mácha místo navštívil nebo jak se místo váže k jeho životu. Další informace se týkají Máchových kreseb. Největší část každého hesla zaujímá historie místa. Součástí každého hesla jsou také praktické turistické informace, odkaz na číslo mapy Edice Klubu českých turistů v měřítku 1 : 50 000, souřadnice GPS.

Text provázejí barevné fotografie.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 16.04.2024
Před 116 lety se narodil(a) Brom John L.